Огляд тижня № 20: задоволення від досягнень — і нові виклики
Дізнайтеся, з яких предметів ваша дитина виконуватиме тематичні роботи
Соціокультурна тема цього тижня - “Еврика! Задоволення від одержаного результату”. Автори проєкту “Ліга крилатих” обрали цю тему, щоб дати змогу п’ятикласникам обговорити, осмислити й зрозуміти емоції, які викликає в людини успішно завершена справа, результат, отриманий завдяки докладеним зусиллям.
Цього тижня діти не лише в теорії, а й на практиці переживуть ці емоції. Адже на них чекає аж три тематичні роботи. Ваша дитина, без сумніву, покаже гідні результати.
На початку тижня чекайте тематичну роботу з української мови. П’ятикласники продемонструють засвоєні знання з теми “Іменник”. Затим клас перейде до вивчення наступної частини мови — прикметника.
На першому цього тижня занятті з предмета “Всесвіт: суспільствознавство” діти виконають тематичну роботу. На наступних уроках вони підіб’ють підсумки з теми “Історична картографія” і перейдуть до вивчення нового матеріалу.
У середині тижня чекайте на тематичну роботу з природознавства. Учитель перевірить, чи добре ваша дитина зрозуміла властивості повітря як середовища існування.
Вашій дитині потрібна додаткова мотивація читати літературні твори, які задають у школі? Ви можете їй допомогти в незвичайний спосіб: створіть читацький мініклуб, куди ввійдуть лише члени вашої родини. Читайте ці твори одночасно з дитиною і діліться враженнями (звісно, не переповідаючи змісту — дитина має самостійно прочитати весь текст). Цього тижня у програмі — невеличкий твір “Мене звати Мар’ям” Надійки Гербіш.
Заняття з англійської мови присвячено вивченню слів з теми “Здорове харчування” і, власне, його правил. Вашій дитині доведеться вивчити багато нових слів. Допоможіть їй у цьому: просіть називати англійською продукти, які вона бачить у холодильнику чи на полицях продуктової крамниці. Це чудова практика й цікавіше, ніж просто повторення слів зі словничка!
На уроках математики школярі вивчають тему подільності чисел. Наприкінці тижня радимо перевірити, чи добре запам’ятала дитина ознаки подільності, а також визначення термінів “натуральне число”, “просте число”, “складене число”, “взаємно прості числа”. Іноді математика “не дається” дітям лише через те, що вони не зрозуміли й не вивчили визначення одного-двох базових термінів!
Готуйте акварель або гуаш на один з уроків арт-технологій. Ваш син чи донька малюватиме натюрморт з овочами та фруктами. Крім того, “у програмі” ознайомлення з духовною музикою на уроці музиці, а ще — з різними видами посуду, столовими приборами та мийними засобами — на занятті з технологій.
Під час заняття з інформатики п’ятикласники продовжать роботу над проєктом «В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім – Батьківщина». Вони створюватимуть до нього презентацію, використовуючи щойно засвоєні навички роботи в спеціальній комп’ютерній програмі.
Як завжди, насамкінець пропонуємо вам кілька цікавих, мотиваційних статей. Сподіваємося, ви знайдете там кілька порад, які допоможуть вам зробити свій робочий тиждень хоч трішки легшим.
31.01.2022