Вчимося швидко й легко запам’ятовувати інформацію, яку складно зазубрювати, та завершуємо роботу над проєктами
Після довгих вихідних дітей чекає подовжений навчальний тиждень, адже субота буде робочою (і дорослі, і діти відпрацюють минулу п’ятницю). Отож упродовж шестиденки п’ятикласники продовжать практикувати прийоми перероблення інформації. А ще вони ознайомляться зі способами її поширення - від стародавніх до найсучасніших. Перегляньте ті сторінки посібників, які цього тижня читатиме дитина, - тему поширення інформації діти розглядатимуть під різними кутами зору фактично на кожному предметі! Така різнобічна подача матеріалу гарантує його запам’ятовування і, головне, - розуміння.
Так, на інформатиці школярі дізнаються, як ефективно шукати інформацію в інтернеті, а на суспільствознавстві - чому твори усної народної творчості є цінними історичними джерелами. Правила перевірки достовірності інформації діти засвоять на уроках української мови. Уроки літератури й арт-технологій (музика) доведуть, що усна народна творчість теж є джерелом інформації - колективного життєвого досвіду народу. На заняттях з англійської мови вивчатимуться правила обміну інформацією між людьми: листування, а також формального й неформального спілкування. Урешті діти систематизують і підсумують свої знання про світ інформації у власноруч створеному коміксі.
На заняттях з української мови вивчатимуть правила вживання апострофа та м’якого знака. А щоб краще їх запам’ятати, навчаться складати мнемонічні фрази - це дасть змогу полегшити запам’ятовування. Якщо вам складно запам’ятовувати пін-коди, телефонні номери чи паролі, мнемонічні фрази стануть у пригоді й вам. Обов’язково попросіть дитину навчити вас цього нескладного, зате корисного лайфхаку.
Цього тижня на уроках математики завершиться вивчення властивостей відрізків, променів і прямих. П’ятикласники виконають вихідний тематичний селфі-аудит і будуть готуватися до написання тематичної роботи, запланованої на початок наступного тижня.
Вихідний селфі-аудит і тематична робота мають відбутися цього тижня на уроках природознавства. А от вивчення нинішньої теми на предметі “Всесвіт (суспільствознавство)” завершиться селфі-аудитом і тематичною роботою аж наступного тижня.
На уроках арт-технологій школярики завершуватимуть роботу над настільною грою. Результати цього проєкту, як і другого (“У світі інформації”) вони презентуватимуть наступного тижня.
Відтак нагадаємо батькам,
чому не варто перетворюватися на тіньових авторів і створювати “досконалі” навчальні проєкти замість своїх дітей.
Наближення Геловіну (навіть якщо ви його не святкуєте, у медіа все одно геловінська тема буде наскрізною) є приводом поговорити про те, чому діти люблять перевдягатися у принцес чи супергероїв. Публікація із сайту партнерського проєкту “Світ чекає крилатих”
Хочу бути принцесою...чи зомбі! Чим діти керуються, обираючи комп’ютерну гру, іграшку, мультик чи геловінський костюм пояснить, звідки береться таке бажання та чи варто батькам непокоїтися через бажання доньки вдягатися як зомбі.
І насамкінець, оскільки ваша дитина дедалі частіше користується Інтернетом для пошуку інформації та спілкування та виходить на вулицю без супроводу дорослих, пропонуємо кілька порад,
як уберегти дитину від фішингу, шантажу та багатьох інших онлайн й офлайн-небезпек.