Огляд тижня: повертаємося до навчання
Презентуємо навчальні проєкти, розпочинаємо нові теми та влаштовуємо толоку
За календарно-тематичним планом “Ліги крилатих” упродовж першого тижня навчання другої чверті діти мають представити завершені навчальні проєкти “У світі інформації” та “Настільна гра”. Чого ще варто чекати п’ятикласникам і їхнім батькам?
Якщо діти не встигли написати тематичні роботи з української мови, математики й суспільствознавства в останні дні першої чверті, вони зроблять це впродовж цього тижня.
На заняттях з літератури школярі візьмуть участь у толоці, під час якої ознайомляться з фольклором, обрядами й традиціями рідного краю. Учитель може організувати коротеньку тематичну інсценізацію.
Заняття з англійської мови будуть насичені новими словами та граматикою. П’ятикласники обговорюватимуть правила безпечного користування інтернетом, новини різної тематики, а також вчитимуться перевіряти достовірність джерел інформації тощо.
Під час занять з природознавства діти опановуватимуть основи фізики. Школярики засвоять на конкретних прикладах поняття сила тяжіння, сила пружності й деформація; навіть виготовлять іграшку-лизуна! Тож у старших класах фізика вже не здаватиметься незрозумілою, відірваною від життя наукою.
Тему достовірності джерел інформації продовжить заняття з інформатики. Діти засвоять правила безпечного користування інтернетом і навчаться критично оцінювати інформацію.
Переходите на онлайн-навчання?
У багатьох регіонах нашої країни діти з цього тижня навчатимуться дистанційно. Так, навчання з екрана — не найкращий варіант. Живого спілкування з учителем й однолітками ґаджет не замінить. Однак це набагато краще, ніж самостійне опрацювання матеріалу підручника чи відсутність занять.
Нагадаємо батькам: українські вчителі вже накопичили чималий досвід викладання онлайн. Вони ще торік розібралися, що спрацьовує, що ні, освоїли необхідні інтернет-інструменти й навчилися утримувати увагу дітей і дисципліну з екрана. До того ж команда авторів проєкту “Ліга крилатих” допомагає вчителям-предметникам організувати дистанційні уроки так, щоб вони були якомога ефективнішими й цікавішими.
Якщо ваша дитина позитивно ставиться до навчання, то онлайн-заняття обов’язково дадуть позитивні результати. П’ятикласники, на відміну від молодших школярів, уже здатні самостійно працювати в Zoom або Google Classroom. Основне, аби діти мали планшет, ноутбук чи смартфон і більш-менш стабільний доступ до інтернету, а ще вчасно приєднувалися до чергової конференції.
Зі свого боку допоможіть дитині організувати свій навчальний день. Налаштуйте в гаджеті, яким користуватиметься дитина під час занять, нагадування про початок чергового заняття. Це можна зробити за один вечір у Google-календарі. Напишіть розклад “дзвінків” на аркуші паперу й прикріпіть його над робочим місцем школярика.
Під час занять удома немає дорослого, який може проконтролювати участь вашої дитини в онлайн-заняттях? Поясніть школярику, що вчитель знатиме точно, хто під’єднався до конференції, а хто ні, та обов’язково повідомить батькам про будь-які проблеми. Тож якщо ваш син чи донька спробує прогуляти урок, ви дізнаєтеся про це ще до вечора.
Також нагадайте дитині, що не можна вимикати відеокамеру впродовж уроку: вчитель має бачити обличчя кожного учня. Це запобігатиме прогулюванню онлайн-уроків. Ваш класний керівник регулярно отримуватиме від предметників звіти про участь дітей в онлайн-заняттях. До того ж він надасть вам власні рекомендації — обов’язково прислухайтеся до них.
А ще ми підготували для вас кілька цікавих і корисних публікацій
Як облаштувати ідеально зручний куточок для онлайн-занять і виконання домашніх завдань, читайте на сайті проєкту "Світ чекає крилатих" у статті
Робоче місце школяра.
Чому деякі діти завжди на «ти» з орфограмами, а інші постійно роблять помилки на письмі, пояснюється в публікації
Грамотними не народжуються.
Про 4 наслідки перегляду дітьми реклами та 7 способів захистити їх від згубного впливу ви зможете дізнатися в матеріалі
Хорошої реклами не буває.
01.11.2021