“Палац розуму”, чергові тематичні роботи та скорочений тиждень
14 жовтня ми святкуємо День захисників і захисниць України. Тож четвер і п’ятниця — вихідні. Через це частину матеріалу, який мав бути засвоєний за п’ятиденку, діти надолужуватимуть наступного навчального тижня, що буде довшим, оскільки учні й учениці навчатимуться в суботу, 23 жовтня. Тому інформація, яку ви здобудете з цієї публікації, буде потрібна вам не лише зараз, а й у перші дні наступного тижня.
Наскрізною темою багатьох занять із різних предметів стануть способи перероблення інформації. Крім власне здобуття знань у різних галузях, п’ятикласники навчатимуться ефективних методів їхнього засвоєння — мнемонічних прийомів, зокрема створення карт пам”яті і “палацу розуму”.
Так, на уроках англійської мови діти вивчать слова, за допомогою яких можна пояснити згадані вище прийоми ефективного запам’ятовування. Також цього тижня школярі, може й, встигнуть виконати вихідний тематичний селфі-аудит. А на початку наступного тижня запланована тематична робота, під час якої вчитель перевірить усі чотири необхідні для володіння мовою навички: читання, слухання, усне та письмове висловлення.
Якщо ви не філологи, дамо невеличку пораду. З 2019 року в Україні діє новий правопис. Низка орфографічних правил, зокрема ті, які ваші діти вивчатимуть цього й наступного тижня, зазнали певних змін. У вас є змога поглибити свої знання: цього тижня під час занять з української мови учні й учениці засвоювати правила милозвучності та спрощення в групах приголосних, а наступного — уживання апострофа.
На одному з уроків літератури писатимуть тематичну роботу, що підсумує вивчений блок “Книга — джерело знань”. А вже наступного тижня перейдуть до вивчення різних родів і жанрів фольклору.
Увесь тиждень (і наступний також) на математиці п’ятикласники вивчатимуть властивості площин, прямих, променів і відрізків. Тут нам хочеться наголосити на важливості якісного засвоєння згаданих понять. Якщо дитина не до кінця зрозуміє якесь із них, то натраплятиме на несподівані труднощі, вивчаючи алгебру й геометрію в 7-9 класах. Утім, програма “Ліга крилатих” складена так, щоб навчальний матеріал викладався якомога зрозуміліше, а будь-які прогалини в знаннях виявлялися й ліквідовувалися вчасно.
На предметі “Всесвіт (природознавство)” дізнаються більше про рух у природі й техніці: рух планет і супутників, вивчать поняття взаємодії, інерції та інертності, реактивного руху тощо. Маємо попередити: наприкінці наступного тижня п’ятикласників чекають вихідний селфі-аудит й тематична робота.
Заняття з предмета “Всесвіт (суспільствознавство)” допоможуть школярам розібратися, що вивчають науки топоніміка, нумізматика й боністика. А ще діти дізнаються, яку роль виконують згадані науки в розкритті таємниць історії.
На уроках арт-технологій ваша дитина продовжуватиме втілювати в життя проєкт “Настільна гра”. Цього тижня їй знадобиться картон для виготовлення макета ігрового поля. А вже наступного тижня це ігрове поле будуть художньо оформляти. Чим його розмальовувати (фарбами, олівцями, фломастерами тощо), діти вирішать самі. Отож на вихідних перевірте, чи в порядку приладдя для малювання.
Урок інформатики цього тижня, за планом, відведено під тематичну роботу. Якщо ваша дитина склала селфі-аудит і за його результатами правильно виконала всі рекомендовані завдання, то хвилюватися не варто — вона готова до перевірки.
Насамкінець пропонуємо кілька публікацій, які можуть стати в пригоді батькам п’ятикласників, із сайту наших партнерів — освітньої системи “Світ чекає крилатих”:
Невстигаля: 5 причин, чому школяр може марнувати свій час
6 порад для батьків, які хочуть виховати фінансово грамотних, ощадливих і працелюбних дітей
Півтора літра успіху: неочевидний чинник, що впливає на навчання