Навчальний тиждень №13: навчаємося попри відключення!
Онлайн-навчання може відбуватися навіть без інтернету й електрики, якщо воно — асинхронне
Як завжди, даємо актуальні поради й анонсуємо головні події, заплановані на черговий шкільний тиждень. Та цього разу застерігаємо: це те, що закладено в стандартному навчальному плані. Чи вдасться вашому класу його виконати на 100 відсотків, залежить від ситуації з електрикою та інтернет-зв’язком в учнів і вчителів.
5 клас
Цього тижня п’ятикласники розпочнуть новий навчальний проєкт «Мапи як джерело знань. Топоніміка». Тема, пов’язана передусім із предметом «Всесвіт: суспільствознавство», підвищить обізнаність вашої дитини в багатьох інших галузях.
На уроках природознавства школярики напишуть контрольну роботу й підіб’ють підсумки вивчення теми «Речовини. Суміші». Чекайте також на вихідний селфі-аудит і контрольну з англійської мови.
Відбудеться вихідний селфі-аудит із математики. Контрольна із цього предмета запланована наступного тижня.
Розрізняти омоформи, омографи й омофони навчить дітей учитель(ка) української мови. Отож якщо прагнете не відставати від дитини в ерудованості, пригадайте й самі, що означають ці терміни. До речі, використовуючи знання, які ваша дитина нині здобуває на уроках української мови, ви поповните своє усне мовлення дотепними й оригінальними висловами 😉!
Якщо у вас є проста дерев’яна кухонна лопатка, дайте її дитині на урок образотворчого мистецтва! Вона повернеться додому розмальована в техніці петриківського розпису. А ще на уроках арт-технологій ваша дитина ознайомиться з різновидами народних дитячих пісень, музеями музичних інструментів, а також виготовить ескіз і шаблони для іграшки-сувеніра.
6 клас
Що мають знати батьки:
Діагностувальна робота з англійської мови запланована на кінець цього тижня. Учитель(ка) перевірить уміння учнів сприймати текст і складати писемні висловлювання.
На цю п’ятиденку заплановано також контрольну роботу з математики. Діти продемонструють свої знання з теми «Відсотки».
Уроки інформатики зав’язані тематично на заняття з математики й… природознавства. Вміння вираховувати відсотки, будувати кругові і стовпчасті діаграми і знадобиться для роботи в табличному процесорі. За числовими даними на основі фактів, здобутих на уроках природознавства, діти відображатимуть відсотки в кругових діаграмах!
Під час занять з арт-технологій шестикласники дізнаються, що таке ораторія, навчаться малювати портрет людини на повен зріст (хай готують олівці!), а також працюватимуть над заключним етапом навчального проєкту «Новорічна композиція».
Порада тижня: просіть про допомогу вчителів, класного керівника і… сусідів!
Новий тиждень навряд чи буде легшим за попередній. Найімовірніше, діти навчатимуться дистанційно. Водночас у вашому регіоні світло можуть вмикати за розкладом. Нема світла — погіршується або і зникає мобільний інтернет. Розклад відключень може не збігатися в учителів і в учнів навіть у межах одного населеного пункта…
Цю проблему розв’язують за допомогою так званого асинхронного навчання, коли вчитель записує відео з мінілекцією, дає покликання на ресурси з додатковою інформацією, а також відповідає на запитання учнів у спільному чаті. Тоді ваша дитина зможе завантажувати відеоуроки на свій планшет / ноутбук / мобільник, коли матиме зв’язок, виконувати завдання «під ліхтар», а читати все, що написали в чаті за години відключення, і здавати домашку — коли зв’язок з’являтиметься. Учителі, зі свого боку, мусять виявляти більше терпіння і з розумінням ставитися до того, що завдання здаються із запізненням і що діти бомбардують їх запитаннями.
Повірте, і працювати в таких умовах, і навчатися — однаково нестерпно. Отож закликаємо і вчителів, і дітей, і батьків зберігати спокій, виявляти толерантність одне до одного й брати до уваги таке.
По-перше. Якщо хірурги примудряються видаляти апендикси «під ліхтар», ви точно зможете навчати й навчатися. Головне — СПІЛКУЙТЕСЯ ОДНЕ З ОДНИМ і не просто називайте ту чи ту проблему, а спільно шукайте рішення, яке може її розв’язати.
По-друге. Нині і для шкіл, і для батьків головне — щоб діти були в безпеці, при здоров’ї та в теплі. Тому кілька навчальних днів, пропущених через екстренне / аварійне відключення, — це не кінець світу й не крах майбутньої кар’єри вашої дитини. Є потреба переїхати з холоднющої квартири до дідової хати, де нема інтернету, зате є безвідмовна грубка й запас дров, — зробіть це. Надолужите навчання, щойно знайдете інтернет.
А відшукати інтернет і в селі, і в місті допоможе наше по-третє. СПІЛКУЙТЕСЯ ІЗ СУСІДАМИ. Квартира поруч може поділитися вай-фаєм, якщо їхній роутер на спеціальному павербанку або ж на «безперебійнику», підключеному до акумулятора.
Якщо ви в селі, а в сусіда є генератор і проводовий інтернет, попросіть у нього пароль вайфаю для навчальних потреб вашої дитини. Щоразу, коли той генератор вмикатиметься, ваша дитина зможе завантажувати навчальні матеріали, здавати домашку й читати шкільні чати.
По-четверте. Усе минає — і це мине. Можливо, до того, як ситуація поліпшиться, вона стане ще складнішою. Але вона обов’язково мине й перетвориться на спомин. Нині ж ваше завдання — подавати вашим синам і донькам приклад правильної поведінки в складних умовах. А пропущені уроки діти надолужать.
Якщо школярики здатні розв’язувати задачки в цьому стресі — уявіть, як вони розквітнуть після Перемоги! Діти, на долю яких припала війна, коли виростуть — не пасуватимуть перед жодними труднощами. Вони стануть надзвичайно успішними, творчими, винахідливими, щасливими людьми!
А поки що — тепла і світла в домівках вам і вашим дітям!
21.11.2022