Огляд тижня № 13: вчимося читати мапи і... створювати їх
Цього тижня діти виконуватимуть одразу два проєкти! А ще на них чекають тематичні роботи. З яких саме предметів - читайте в нашому новому огляді
П’яті класи, що навчаються за програмою “Ліга крилатих”, упродовж цього тижня знайомитимуться з мапами як джерелом знань. Вони дізнаються більше про топоніміку, а також розпочнуть проєкт “Мапа музеїв”.
На уроках української мови п’ятикласники вивчатимуть антоніми, синоніми й омоніми. Омоформи, омографи, омофони... Якщо бажаєте, аби ваша дитина не плуталася в схожих термінах, попросіть її роз’яснити різницю вам. Заодно й побачите, як працює принцип “Навчаючи інших, навчаюся сам”, один з базових в освітній системі “Ліга крилатих”.
На уроках літератури школярики досліджуватимуть, як у літературних творах використовуються сюжети й символіка народних казок і познайомляться з поняттям мандрівний сюжет. Учитель навіть проведе літературно-митецьку толоку на цю тему.
Заняття з англійської будуть пронизані темою мап і планів. За тиждень діти засвоять стільки нових слів і граматичних правил, що зможуть обговорювати мапи своєї кімнати, будинку та вулиці. Наприкінці тижня вчитель влаштує перевірку мовленнєвих навичок: читання, сприймання на слух, письмового висловлювання і говоріння англійською.
Учні освоюватимуть ділення натуральних чисел з остачею, а ще вивчатимуть числові вирази й порядок дій у них. На останньому уроці математики цього тижня заплановано вихідний тематичний селфі-аудит. А тематична робота, що перевірить уміння дітей множити й ділити натуральні числа, відбудеться на початку наступної п’ятиденки.
На заняттях із предмета “Всесвіт: природознавство” школярі спочатку практикуватимуться в аналізі й порівняння складу речовин і їхніх властивостей. Затим цього ж тижня на них чекає тематична робота!
На уроках “Всесвіт: суспільствознавство” ваша дитина отримає загальне уявлення про життя людей Античності, Середньовіччя й Нового часу. Учитель розповість, як утворювалися держави, розвивалася наука й техніка. На одному із цих занять стартуватиме проєкт “Мапа музеїв”.
Під час занять з арт-технологій учні дізнаються чимало нового про тематику й особливості виконання народних дитячих пісень, а також про музеї музичних інструментів. Вони також вправлятимуться у петриківському розписі, а ще спроєктують м’яку іграшку: виготовлять її ескіз та шаблони. Звертає вашу вагу: наступного тижня дитині знадобиться тканина й інструменти й матеріали для пошиття цієї іграшки.
На уроці інформатики діти вправлятимуться у створенні кривих Безьє у векторному редакторі. Вони навчаться робити за їх допомогою зображення, додавати до них текст і, врешті, створять титульну сторінку й ілюстрації до проєкту “Різдвяна казка”, розпочатого минулого тижня.
06.12.2021