Навчальний тиждень №2: нові науки, теми, проєкти
Повідомляємо батькам про найголовніші події шкільного життя учнів і учениць «Ліги крилатих» і пропонуємо корисні поради
Нагадуємо, подана нижче інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої програми «Ліга крилатих».
У 5 класі
Соціокультурна тема тижня — «Відомі й невідомі науки». Зокрема, на заняттях «Всесвіт: природознавство» п’ятикласники й п’ятикласниці ознайомляться з новими для себе науками: біологією, фізикою, хімією.
На урок арт-технологій готуйте альбоми / папір для малювання й олівці (прості, кольорові, воскові тощо).
Вашому сину (вашій доньці) щодня потрібен час на опрацювання художніх творів, заданих у класі. Потурбуйтеся, щоб у нього (неї) був зручний, тихий і добре освітлений куточок для читання.
Щобудня спонукайте дитину вивчати / повторювати слова англійської мови. Якщо вона додержуватиме цього правила, то витрачатиме значно менше часу на засвоєння лексики, а запам’ятовуватиме її міцно й назавжди.
У 6 класі
Соціокультурна тема цього тижня — «Що змінилося за минулий рік?» — дасть змогу шестикласникам і шестикласницям порівняти себе теперішніх із собою ж — торішніми й приємно здивуватися: як вони виросли, як багато досягли!
Стартують навчальні проєкти «Рекомендуємо!» (на уроці літератури) і «Пригоди піщинки» (на заняттях із природознавства). Зауважимо, що навчальні проєкти не обмежуються однією науковою галуззю. Для виконання їх дитина задіює знання й уміння з усіх предметів, які вивчає.
Підготуйте альбом / папір для малювання, фарби й пензлики, а також матеріали для виготовлення панно (їх перелік є в підручнику з арт-технологій).
Щобудня нагадуйте дитині вивчати / повторювати слова англійської мови. Якщо вона додержуватиме цього правила, то витрачатиме значно менше часу на засвоєння лексики, а запам’ятовуватиме її міцно й назавжди.
У 7 класі
Діти здебільшого повторюватимуть опановане в 5–6 класах.
Соціокультурна тема «Подорож триває: Європа» є одним із перших кроків у межах проєкту «Атлас подорожі / путівник». А ще вона допоможе семикласникам пов’язати наявні в них знання про Європу з новими — про Середні віки, зокрема про Велике переселення народів і життя слов’ян на території сучасної України.
Вхідні селфі-аудити чекають дітей на уроках англійської мови, природничих наук, а також історії та суспільних наук. Вихідний селфі-аудит учні й учениці виконають на занятті з математики.
На урок арт-технологій знадобляться альбоми / папір для малювання і кольорові олівці.
Попереджаємо: упродовж двох найближчих тижнів потрібно буде підготувати матеріали й інструменти для проєктів «Декоративний рушник» (техніка — вишивання лічильними швами) або «Декоративна тарілка» (геометричне різьблення).
Щобудня нагадуйте дитині вивчати / повторювати слова англійської мови. Якщо вона додержуватиме цього правила, то витрачатиме значно менше часу на засвоєння лексики, а запам’ятовуватиме її міцно й назавжди.
Порада тижня: не робіть шкільних проєктів замість дитини (8 причин чому)
Учителі постійно повторюють: робіть замість дитини лише те, чого вона ще не здатна виконати сама. Але як ніяково, коли син (донька) несе до школи незугарний, на погляд батьків, виріб! То вони й вирішують: зробимо досконалу річ самі й забезпечимо дитині чудовий результат…
Однак це завдасть набагато більше шкоди, ніж ви можете уявити!
1. Виконуючи проєкт цілком замість дитини, ви позбавляєте її шансу переконатися, що вона здатна сама це зробити, дослідити межі своїх можливостей, навчитися вчасно звертатися по допомогу.
2. Шкільні проєкти допомагають учням й ученицям розвивати навички дослідження, креативного й критичного мислення. І тут важливий не так результат, як процес!
3. Роблячи проєкт замість дитини, батьки позбавляють її можливості навчитися планувати, розподіляти свій час і ресурси, ухвалювати рішення й виправляти помилки.
4. Навчальні проєкти часто реалізують групою. Учасникам й учасницям це дає змогу спілкуватися, співпрацювати й учитися одне в одного. Якщо дитина просто принесе в клас готову частину проєкту, вона й сама нічого не навчиться, і друзів не навчить.
5. Робота над проєктом є можливістю виявити творчість і самобутність. Забравши проєкт у дитини, батьки втрачають шанс помітити в ній унікальний талант чи інтерес до певної галузі науки або культури.
6. Виконуючи проєкт самостійно, школярі й школярки мають нагоду зрозуміти, що не завжди результат буде ідеальним, визначають у кожному окремому випадку, що важливіше: якість чи вчасність.
7. Роблячи проєкти замість дитини, батьки можуть несвідомо виплекати в ній переконання, що вона недостатньо здібна або компетентна. Це позначиться на її самоповазі й мотивації до навчання.
8. Дивлячись на результат власної роботи над проєктом, хлопчики й дівчатка відчувають гордість за свої досягнення, збільшують внутрішню мотивацію до набуття знань і вмінь.
Дайте своїй дитині змогу навчатися нового, розвиватися й самостверджуватися! Дозвольте їй самій виконувати проєкти, навіть коли результати, на вашу думку, неідеальні.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
11.09.2023