Огляд тижня № 18: віртуальні лабораторії та інші дивовижі
Дізнайтеся, до якого селфі-аудиту потрібно готуватися вашій дитині та яких корисних умінь вона набуде
Соціокультурною темою цього тижня автори освітньої системи “Ліга крилатих” обрали лабораторію, її облаштування і приладдя. Діти багато дізнаються з цієї теми на заняттях з предмета “Всесвіт (природознавство)”, коли обговорюватимуть властивості повітря. До того ж на заняттях з інформатики, вивчаючи ефекти анімації, ознайомляться з віртуальними лабораторіями та спробують змоделювати процес роботи пристроїв.
На уроках української мови ваша дитина вивчатиме рід, число й відмінювання іменників. Аби допомогти їй краще засвоїти правила, разом із нею вдома відмінюйте імена й прізвища письменників, дослідників, художників, акторів та ін.
На літературі п’ятикласники ознайомляться з окремими розповідями з козацьких літописів, зокрема з уривками літопису Самійла Величка. До речі, у відеохостингу YouTube є цікаві відео про презентацію повного видання літопису Самійла Величка.
Уроки англійської мови не лише дадуть вашим дітям чимало нової лексики (минулого тижня вони вивчали фрукти, цього - запам’ятовують овочі та способи їх приготування). Додатково школярі здобудуть знання про здорове харчування й дізнаються, що таке вегетаріанство. Комбінуючи в такий спосіб навчальні теми, педагоги дають дітям подвійну порцію знань, не перевантажуючи їх зайвими годинами за партою! Крім цього, це потрібна інформація для виконання проєкту “Мій здоровий раціон”. Школярі активно продовжують цього тижня працювати над ним - розробляти власне здорове меню.
Упродовж цієї п’ятиденки на заняттях з математики школярі розв’язуватимуть геометричні задачі, визначаючи об’єм прямокутного паралелепіпеда й куба, дізнаються, що таке піраміда як геометрична фігура. На останньому цього тижня уроці відбудеться вихідний тематичний селфі-аудит, а наступного тижня дітей чекатиме написання тематичної роботи.
Уроки суспільствознавства будуть присвячені питанням картографії. Діти освоять основи роботи з картографічним сервісом Google Maps, спробують розробити в ньому власний екскурсійний маршрут. Дізнаються багато цікавого про історико-етнографічне районування і чому воно важливе. Використовуючи нові знання, школярі на практичному занятті визначать географічне положення й історичне походження рідного міста й села.
На заняттях з арт-технологій п’ятикласники продовжать досліджувати вокальну музику та властивості кольору (на цьому уроці вашій дитині знадобиться папір для малювання, пензлики й гуаш!). А ще навчаться визначати пошкодження електроприладів - таке вміння убезпечить дітей від травм і нещасних випадків.
Бонус для батьків: поради й підказки
Якщо бажаєте допомагати своїй дитині з вивченням правил української мови чи освіжити власні знання, можете скористатися добіркою Граматичні ресурси для батьків Вони допоможуть вам безвідмовно викликати в дитини захоплення вашим знанням правопису,
Ще одна публікація - У дитини проблеми з правописом? -убезпечить вас від сімох типових помилок батьків, які намагаються підвищити рівень грамотності свого школярика
Середина зими й найдовша чверть навчального року - найкращий час додатково подбати про повноцінне харчування вашої дитини. До того ж цю інформацію можна використати й під час підготовки проєкту “Мій збалансований раціон”. Упевнені, ви обов’язково знайдете хоча б одну корисну саме для вашої дитини пораду в матеріалі 4 продукти, які їдять найрозумніші діти (і 2, яких уникають)
Як плине час... Ми вже подолали пів зими. Незабаром дні стануть довшими й сонячнішими. Бажаємо вам залишатися енергійними й оптимістично налаштованими. Усе буде добре!