Навчальний тиждень №12: вивчаємо світ за… словниками
Діти навчаться знаходити достовірні джерела потрібної їм інформації та засвоювати уроки, яких навчає історія
5 клас
Соціокультурною темою нового тижня стануть словники. За висловом французького письменника Анатоля Франса, «словники — це Всесвіт в алфавітному порядку». Отож про різновиди й користь різноманітних довідників говоритимуть на кожному занятті. На уроках англійської мови, природно, англо-український і українсько-англійський словники використовують постійно. На заняттях з української мови вивчатимуть граматичне й лексичне значення слова, отож не обійтися без тлумачного словника. А є ж іще спеціалізовані галузеві…
Навіщо це вашій дитині? У часи, коли знати все — навіть у межах своєї професійної діяльності — неможливо, а інтернет переповнений недостовірною інформацією, необхідно знати джерела достовірних даних у тих чи тих галузях науки й культури — словники й довідники, уміти знаходити потрібні й правильно ними користуватися.
Що мають знати батьки:
Ваші діти писатимуть контрольні роботи з математики й суспільствознавства. До того ж на них чекає вихідний селфі-аудит із природознавства. Контрольну із цього предмета заплановано наступного тижня.
Цієї п’ятиденки завершиться робота над проєктом «Календар». Натомість у п’ятому класі в межах вивчення літератури й англійської мови стартуватиме проєкт «Різдвяна казка».
Під час занять з арт-технологій п’ятикласникам не обійтися без альбому й олівців / воскових олівців / фломастерів. Учні вправлятимуться в техніках лінійного, силуетного й тонового рисунка.
6 клас
Упродовж нового тижня діти ознайомляться з античним світом, який подарував нашій європейській цивілізації перших лікарів, учителів, винахідників і мандрівників-картографів. Треба зауважити: навчальна програма побудована так, щоби діти змогли зіставити античні досягнення із сучасними культурою і мистецтвом, провести паралелі між античною та українською міфологіями, а історію України синхронізувати зі світовою. У такий спосіб шестикласники вибудовують для себе цілісну картину світової історії та світу загалом.
Що мають знати батьки:
Навчальний план передбачає цього тижня контрольну роботу з англійської мови. А за тиждень потрібно готуватися до контрольної роботи з математики!
Цього тижня під час занять із математики ваша дитина навчиться знаходити відсотки від числа й довжину кола. На уроках природознавства — досліджуватиме клітини й одноклітинні організми. Вивчаючи суспільствознавство, вона дізнається про життя давніх греків і римлян, а також про досягнення античних картографів.
Урок української мови ознайомлять школярів із прикметниками, ступенями їх порівняння та правилами наголошування. А на заняттях із літератури — з казками Дари Корній і Василя Короліва-Старого.
Для уроків арт-технологій шестикласникам знадобиться пластилін. Діти навчаться основ створення портрета в техніці круглої скульптури або рельєфу.
Ліки проти низки тяжких інфекційних хвороб і за мирних часів були дефіцитними. Нині ж ніхто вам не дасть гарантії, що ваша дитина зможе отримати за місцем проживання потрібне лікування проти коклюшу, поліомієліту, дифтерії, ковіду, гепатиту й навіть звичайного грипу.
Це стосується не тільки ліків. Через війну в багатьох лікарнях бракує апаратів штучного дихання, кисню для них і генераторів для стабільної роботи апаратури. Водночас уже зараз інфекційні відділення заповнені хворими на ковід!
Закликаємо вас звернутися вже зараз до вашого сімейного лікаря та перевірити, чи всі належні щеплення отримали й маленькі, і дорослі члени родини. Нагадаємо, щепити від ковіду можна дітей віком від 5 років!
Війна і вимушене переселення великої кількості людей призводять до підвищення захворюваності на низку інфекційних хвороб, лікуватися від яких було довго, неприємно й дорого навіть у мирний час. Але вберегтися від цих хвороб можна, попросивши сімейного лікаря про щеплення. Вакцини від яких захворювань потрібні дорослим,
читайте тут.
Навіть якщо потрібної вакцини нема в поліклініці, лікар порадить, як її замовити. Наголосимо: краще тиждень-два почекати на профілактичну ін’єкцію, ніж потім згоріти від недуги, не отримавши вчасно дефіцитних ліків.
Подбайте про себе й родину — зробіть усі необхідні щеплення і залишайтеся здоровими!
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Хорошої реклами не буває: 4 наслідки перегляду дітьми реклами та 7 способів захистити їх від згубного впливу
Допоможіть дитині стати організованою
П'ять типових помилок батьків, які псують ранок школяра
Що таке блок-карта
Бажаємо успіху вам і вашим дітям!
14.11.2022