Огляд тижня № 12: від наскельних малюнків до електронних енциклопедій
З який предметів ваша дитина писатиме тематичні роботи цього тижня? Що за проєкт розпочне? Які теми можуть виявитися складними? Про це читайте в нашому новому тижневому огляді
Нарешті настав час презентувати проєкт “Календар”, над яким діти працювали впродовж кількох останніх тижнів. Презентація відбудеться на останньому цього тижня уроці арт-технологій.
Водночас на уроках літератури й англійської мови вашу дитину залучать до нового навчального проєкту “Різдвяна казка”. Над ним вона разом з однокласниками працюватиме наступні 4 тижні.
Цієї п’ятиденки на заняттях з української мови п’ятикласники ознайомляться з особливостями наукового стилю. Вони досліджуватимуть різницю між словниковою статтею і сторінкою електронної енциклопедії. Новонабуті навички роботи з електронними та паперовими словниками й енциклопедіями нададуть дітям можливість ефективніше досліджувати лексику української мови, зокрема багатозначність і синонімію.
Тему словників порушуватимуть і на уроках англійської. Діти вивчать багато нових слів, що дасть їм змогу обговорювати роботу зі словниками, а ще дізнаються про цікаві додаткові можливості їх онлайн-версій. Нагадаємо: після кожного уроку англійської контролюйте, чи запам’ятала дитина чергові 15 слів, їх вимову й написання!
На одному з уроків математики школярики виконають тематичну роботу. Учитель переконається, що вони засвоїли навички множення натуральних чисел. А затим діти візьмуться до вивчення правил ділення натуральних чисел.
Уроки з предмета “Всесвіт: природознавство” будуть присвячені вивченню основ хімії. П’ятикласників ознайомлять із молекулами, поняттями кристалічних й аморфних, простих і складних, а також органічних і неорганічних речовин. Діти спробують змоделювати молекулу й навчаться деяких способів розділення сумішей.
На першому цього тижня уроці з предмета “Всесвіт: суспільствознавство” на вашу дитину чекає тематична робота. На наступних заняттях хлопчики й дівчатка дізнаються, що таке культурні епохи, як жили первісні люди, про їхній побут, культуру, заняття.
Тему первісних культур продовжить урок арт-технологій, на якому школярам запропонують висловити власні припущення, про що розповідають наскельні малюнки. Діти спробують свої сили у створенні лінійного, тонового й силуетного рисунків. Для цього їм знадобляться папір, звичайні чи воскові олівці чи інше приладдя для графіки.
На інформатиці ваша дитина вчитиметься працювати в середовищі графічного редактора, створюючи малюнок фантастичного чи реального міста.
Бонус для батьків: поради й підказки
Насамкінець пропонуємо кілька покликань на корисні для тат і мам публікації із сайту партнерського проєкту “Світ чекає крилатих”.
Якщо батьки комунікабельні, а дитина більше схильна бути в товаристві не центром уваги, а спостерігачем, така різниця в характері може шкодити взаєминам у родині. Щоб краще зрозуміти вашу не схильну до спілкування дитину, подружитися з нею і забезпечити їй емоційний комфорт, пропонуємо ознайомитися з матеріалом
Сором’язливий, закомплексований... чи інтроверт?
Наближається зима, тож ранки все частіше зустрічатимуть вас морозом, а тротуари й сходинки іноді ставатимуть небезпечно слизькими. Як убезпечити школярика від прикрих випадків і застуди напередодні зимових свят, читайте в публікації
Ожеледиця й мороз: убезпечте своїх дітей від травм і хвороб.
Мрієте, щоб ваш п’ятикласник виріс успішною людиною? Виховуйте в ньому наполегливість і вміння досягати поставленої мети. Кілька порад про це — у матеріалі
Мотивуйте дитину досягати цілі: 7 перевірених способів.
Бажаємо вам наполегливості й терпіння в новому робочому й навчальному тижні! А головне — будьте здорові. Бережіть себе й ваших дітей!
29.11.2021